Wszystkie marzymy o pięknych, odżywionych i lśniących włosach. Często z powodu naturalnego puszenia włosów, lub przesuszenia włosów suszarką, czy prostownicą nasze włosy dalekie są od ideału.

Matowe, suche i puszące się kosmyki spędzają sen z powiek, a my szukamy sposobu na ich ujarzmienie szukając różnych sposobów. Jednym z nich jest keratynowe prostowanie włosów.

Keratyna na włosy

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg kosmetyczny, który ma za zadanie przywrócić naszym włosom utracony blask, elastyczność i gładkość.

Taki zabieg zaleca się przeprowadzić w salonie fryzjerskim, pod okiem fryzjera, który nakłada na włosy preparat z keratyną, a następnie za pomocą prostownicy rozgrzanej do bardzo wysokiej temperatury 230 stopni C prostuje włosy.

Taki zabieg uzupełni strukturę włosa keratyną, naturalnym budulcem, który na skutek złego traktowania włosa, a także warunków atmosferycznych tracimy. Keratynowe prostowanie nie odbudowuje keratyny na zawsze, trzeba go ponawiać co pewien czas, ponieważ dostarczona do włosa keratyna wypłukuje się.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Żeby mówić o złym wpływie keratynowego zabiegu prostowania na włosy, musi być on nieprawidłowo przeprowadzony. Dobrze wykonane prostowanie nie zniszczy włosów a dodatkowo włosy staną się dzięki niemu gładsze, bardziej lśniące i będą zdrowiej wyglądały. Nie prawidłowo przeprowadzony zabieg może osłabić włosy, ale też efekt wyprostowania włosów będzie utrzymywał się znacznie krócej niż byśmy chciały.

Zalety keratynowego prostowania włosów:

  • Natychmiastowy efekt! Włosy od razu po zabiegu wyglądają pięknie, nie musimy więc czekać długo na ich regenerację, jak to jest w przypadku zabiegów odżywczych.
  • Znacznie ułatwiają codzienne układanie włosów. Włosy po zabiegu są gładkie i błyszczące, nie wymagają układania na szczotkę, czy lokówkę.
  • Prostowanie nie obciąża włosów.
  • Zabieg odpowiedni jest do każdego rodzaju włosów, także tych farbowanych czy poddanych trwałej ondulacji.
  • Włosy po zabiegu dużo łatwiej się rozczesują i są przyjemne w dotyku.
  • Zabieg jest odwracalny. Jeśli pożałujesz, że pozbyłaś się swoich fal, po wypłukaniu keratyny z włosów powrócisz do pierwotnego ich stanu.

Wady keratynowego prostowania włosów:

  • Zabieg nie prostuje włosów na zawsze. Żeby utrzymać efekt gładkiej i lśniącej fryzury, trzeba prostowanie powtarzać co jakiś czas.
  • Niektórym może przeszkadzać zapach keratyny przy nakładaniu preparatu.
  • Może się zdarzyć, że po przeprowadzonym zabiegu keratynowego prostowania włosów stracą one na objętości.
  • Włosy mogą szybciej się przetłuszczać.