Golden Professional – złote i diamentowe proteiny

To zabiegi wygładzające i regenerujące oparte na proteinach i wyciągach roślinnych oraz mikrocząsteczkach keratyny. Dzięki tym składnikom jednocześnie odżywiają włosy i je wygładzają.

Celem tych zabiegów jest

  • Regeneracja
  • Przywrócenie włosom blasku
  • Eliminacja puszenia
  • Ułatwienie codziennej stylizacji

Zarówno złote jak i diamentowe proteiny to zabiegi bezpieczne w trakcie których wykorzystywane są aktywne wyciągi roślinne oraz podstawowy budulec włosa – keratyna.

Obydwa zabiegi wykonywane są tak samo, można je również mieszać, diamentowe proteiny mają dodatkowe funkcje tonujące, niwelujące żółte odcienie w kolorze włosów.

Pierwszym etapem zabiegu jest umycie włosów szamponem oczyszczającym oraz ich podsuszenie. Dzięki właściwościom oczyszczającym szampon usuwa zanieczyszczenia gromadzone na włosach, takie jak np. sebum lub nadmiar innych produktów pielęgnacyjnych. Włos otwiera się na składniki aktywne i pozwala im wniknąć w głąb swojej struktury.

Proteiny Golden nie zawierają szkodliwego formaldehydu. Nie są też chemicznym trwałym prostowaniem podczas którego dochodzi do zmiany naturalnej struktury włosa.

Drugi etap to nałożenie protein na całą długość włosów i pozostawienie ich na ok 30 – 40 minut. W tym czasie składniki wnikają we wnętrze włosa. Witaminy, aminokwasy i keratyna powodują, że  włosy po zabiegu stają się lśniące , gładkie i miękkie.

Trzeci etap, włosy są delikatnie opłukiwane, suszone i prostowane specjalną prostownicą. Golden Professional to zabieg termo aktywny, którego efekt ujawnia się w wraz z zastosowaniem ciepła. Ważne jest aby po każdym myciu suszyć włosy suszarką przeczesując włosy szczotką zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Po zabiegu samo suszenie trwa znacznie krócej, a stylizacja jest łatwa i przyjemna

Pierwsze mycie głowy po Golden Professional należy wykonać nie wcześniej niż 24h po zabiegu.

Efekt zabiegu Golden utrzymuje się do 5 miesięcy (w zależności od rodzaju, kondycji i pielęgnacji pozabiegowej włosów).