Mezoterapia igłowa zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa

Zabieg ten polega na podawaniu składników aktywnych do skóry poprzez płytkie wstrzykiwanie ich igłą w niewielkich odstępach. Dzięki temu wspomagamy funkcjonowanie skóry i poprawiamy jej jakość, nawilżając, odżywiając oraz stymulując syntezę kolagenu i elastyny.

Zabieg ten nie zmienia kształtu twarzy, bo do zabiegu nie stosuje się wypełniaczy, a specjalne preparaty zawierające między innymi: nieusieciowany kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy, biomimetyczne peptydy, kwasy nukleinowe, substancje odżywcze i regenerujące, czyli naturalne składniki naszego organizmu.

Mezoterapię igłową można stosować na całą twarz, szyję, dekolt, dłonie, skórę głowy, ale także miejscowo.

Jakie efekty uzyskasz?

Zabieg ten stosuje się na wiele problemów, służy jednak do tak zwanej szeroko pojętej biorewitalizacji skóry. Po wykonanej serii zabiegów możemy zauważyć wiele efektów:

– poprawa nawilżenia, gęstości i elastyczności skóry

– spłycenie głębokich i wypełnienie drobnych zmarszczek

U osób młodych mezoterapia igłowa pozwoli odłożyć nieco w czasie starzenie się skóry, zaś u osób starszych odświeży i poprawi kondycję skóry.

Jak często wykonywać mezoterapię?

Częstotliwość zabiegów, czyli cykl kuracji jest przeprowadzany w różnych odstępach czasu. Jest to uzależnione od stanu wyjściowego skóry, potrzeb, od preparatu jaki stosujemy, a także od tego czy działamy profilaktycznie czy leczniczo.

W celach profilaktycznych zabiegi przeprowadza się 2-4 razy w ciągu roku i najczęściej po 25 roku życia.

W odmładzaniu skóry zabiegi przeprowadzane są zdecydowanie w krótszych odstępach czasu oraz ze zwiększoną częstotliwością. Aby ocenić częstotliwość niezbędna jest konsultacja (zapraszam na konsultację i zabieg mezoterapii: salon Poczujeuforie.pl Aleksandra Ostromecka, ul. Pułtuska 20B, Ciechanów / rezerwacja on-line)

Mezoterapię wykonuje się zazwyczaj w serii 2-6 zabiegów w odstępach 7-14 dni, jest to tzw. faza terapii uderzeniowej.

Następnie przez 2-3 miesiące wykonuje się po jednym zabiegu w miesiącu, w celu regeneracji skóry. Do podtrzymania osiągniętych efektów wystarczy zazwyczaj jeden zabieg co 2 do 6 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża,
  • alergia,
  • cukrzyca,
  • terapia lekami obniżającymi krzepliwość, niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi,
  • czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stwierdzona nadwrażliwość na substancje użyte podczas iniekcji.
Ciechanów nadąża :) i u nas w mieście również można poddać się temu zabiegowi.