Opalanie natryskowe to jedna z bezpiecznych metod opalania. Podstawową zaletą zabiegu jest efekt widoczny od razu. Po opalaniu natryskowym skóra jest nawilżona, odżywiona i w przeciwieństwie do samoopalaczy – nie robią się ciemniejsze plamy na ciele.

Opalanie natryskowe  ciągle zyskuje popularność.

Częste wystawianie skóry na promieniowanie UV i opalanie na solarium powodują choroby skóry i przedwczesne starzenie. Pomimo tego, moda na opaleniznę nie zmienia się od lat, natomiast zainteresowanie przyciemnioną skórą wzrasta . Opalenizna kojarzy się z atrakcyjnością i młodym wyglądem.

Osoby, które na co dzień narzekają na zbyt jasny kolor skóry, mogą bez obaw korzystać regularnie z formy opalania jaką jest opalanie natryskowe. Jest ono bezpieczne dla zdrowia, a efekty po zabiegu utrzymują się do kilku tygodni.

Zabieg wykonujemy  u nas w gabinecie w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. Kosmetyczka spryskuje ciało używając do tego urządzenia. Zabieg trwa ok. 30 minut. Sama aplikacja preparatu brązującego trwa około 15 minut, ale należy również wziąć pod uwagę czas potrzebny na przygotowanie do zabiegu (ok. 5 minut) oraz kilka minut przeznaczonych na suszenie ciała.

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

Nie nakładaj żadnych preparatów na ciało, nie nawilżaj skóry – powinna być sucha i czysta. W danym dniu nie maluj twarzy, dokładnie ją oczyść i osusz. Nie stosuj również dezodorantów, antyperspirantów i perfum. Załóż ciemną bieliznę i luźne ubrania, które nie „zniszczą” opalenizny w czasie powrotu do domu.

Jak dbać o skórę po opalaniu natryskowym?

Nie spiesz się z kąpielą po opalaniu, najlepiej będzie jeśli odczekasz kilka godzin. Często nawilżaj skórę balsamem – minimum dwa razy dziennie. Unikaj peelingu przez najbliższe dwa tygodnie, jeśli zależy ci na długiej i intensywnej opaleniźnie. Kąpiele w chlorowanej wodzie, wizyty w saunie, jacuzzi i zbyt mocne pocieranie skóry (np. ręcznikiem) doprowadzą do szybkiego usunięcia opalenizny.

Kto nie może korzystać z opalania natryskowego?

Przeciwwskazaniem do opalania natryskowego są wszelkie choroby skóry i świeże ranki. O to, czy możesz skorzystać z tego zabiegu najlepiej zapytaj kosmetyczkę u nas w salonie.

Kto może korzystać z opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe jest bezpieczne. Mogą z niego korzystać mężczyźni, jak i kobiety. Ta forma opalania doskonale nadaje się dla osób o bardzo jasnej karnacji skóry, które nie mogą pozwolić sobie na dużą ekspozycję ciała na słońce lub regularne wizyty w solarium. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd, ale nie chcą narażać zdrowia i kondycji skóry korzystając z solarium. Opalania natryskowe jest całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży, nie wywołuje chorób skóry.