Suche dłonie – to problem dużej grupy ludzi. Szorstka skóra, uciążliwe skórki, zniszczone paznokcie… To tylko kilka problemów, z którymi zmagają się na co dzień. Utarło się, że najwięcej problemów z suchymi dłońmi ma miejsce zimą, przy niskich temperaturach. Jednak dużo osób narzeka na stan dłoni również w lato, gdy panują największe upały. W jaki sposób dbać wtedy o ręce i paznokcie? Poniżej kilka metod, które sprawią, że Twoje dłonie staną się miękkie i dobrze nawilżone a paznokcie będą w dobrej kondycji!

Dłonie latem są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Jak wiadomo nadmierna ekspozycja na słońce, kąpiele w słonej wodzie morskiej czy wysokie temperatury nie wpływają pozytywnie na stan dłoni i paznokci? Dlatego też odpowiednia pielęgnacja jest tak istotna – nie tylko po to, by walczyć z przesuszoną skórą rąk, ale i działać zapobiegawczo, przed pojawieniem się problemu.

W sklepach i hurtowniach kosmetycznych znajdziesz wiele preparatów, które fantastycznie i szybko poprawiają kondycję dłoni i paznokci. Jeżeli oczekujesz efektów “od razu”, to najlepsze rozwiązanie, by ekspresowo poradzić sobie z suchymi dłońmi!

Kremy do rąk

Kremy do rąk to pierwszy produkt, który przychodzi na myśl, gdy szuka się produktu na przesuszone dłonie. Obecnie kremy zawierają bardzo dużo substancji, które podziałają pozytywnie na Twoje dłonie – witaminy, minerały, kwas hialuronowy czy algi.

Peelingi do dłoni i paznokci

Kolejnymi preparatami, które również dobrze radzą sobie z problemem suchych dłoni, są peelingi do rąk i paznokci. Peelingi o drobniejszych ziarenkach są bardziej delikatne w działaniu i przeznaczone dla szczególnie wrażliwych dłoni.

Oliwki do skórek i paznokci

Oliwki do skórek i paznokci także znakomicie radzą sobie z tym problemem. Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo dużo rodzajów produktów. Doskonale nawilżają, odżywiają i uelastyczniają skórki, jednocześnie łagodząc zaczerwienienia i podrażnienia. Niektóre z produktów pięknie pachną, ponieważ są perfumowane, co jest ich dodatkowym atutem. Oliwki do skórek i paznokci posiadają w swoich składach wiele dobroczynnych substancji. Sposób użycia jest bardzo prosty. Wystarczy nanieść oliwkę na problematyczny obszar, a następnie ją wmasować.

Suche dłonie i paznokcie – da się to skutecznie zwalczać!

Istnieje wiele metod radzenia sobie z suchymi dłońmi i paznokciami! Czasami efekty są widoczne „tu i teraz”, a w innym razem – trzeba chwilę poczekać. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, pamiętaj, jak w każdej dziedzinie życie ważna jest systematyczność. Regularna pielęgnacja spowoduje, że rezultaty nie będą chwilowe.

manicure hybrydowy / manicure klasyczny / manicure / pedicure